نردبان وفاداری مشتری چیست؟

نردبان وفاداری مشتری روشی سیستماتیک برای طبقه بندی مشتریان یک سازمان به پنج دسته مختلف بسته به سطح تعامل مشتریان با سازمان است. نردبان وفاداری مشتری به کسب و کارها کمک می کند تا مشتریان بالقوه ای را شناسایی کنند که می توانند برای مدت طولانی با تجارت خود درگیر بمانند و همچنین به برند خود وفادار شوند.

نردبان وفاداری مشتری چیست؟ بیشتر بخوانید »

امتیاز خالص پروموتر یا Net Promoter Score چیست؟

امتیاز خالص تبلیغ کننده یا NPS، اندازه گیری توصیه برای محصول یا خدمات برند شما در مقیاسی بین 100- تا 100 است. نمرات مثبت و بالاتر نشان دهنده تأثیر مثبت برای محصول یا خدمات است، در حالی که امتیاز منفی و پایین نشان دهنده تأثیر منفی است.
NPS KPI یک شاخص عملکرد کلیدی برای کسب و کار شما است. امتیاز خالص پروموتر توسط فرد رایشلد در سال 2003 به عنوان روشی جدید برای سنجش توصیه های یک شرکت یا پیشنهادات آن توسط مشتریان و کارمندان ایجاد شد. با گذشت زمان، این روش توسط هزاران شرکت در سراسر جهان به عنوان یک معیار اصلی در چرخه عمر تجربه مشتری، پالایش و اتخاذ شده است.

امتیاز خالص پروموتر یا Net Promoter Score چیست؟ بیشتر بخوانید »

شاخص رضایت مشتری آمریکایی یا American Customer Satisfaction Index چیست؟

شاخص رضایت مشتری آمریکایی (ACSI) یک شاخص اقتصادی از احساسات مصرف کننده ایالات متحده است که بر اساس یک نظرسنجی سراسری که در آن از مصرف کنندگان ایالات متحده خواسته می شود، محصولات و خدماتی را که استفاده می کنند، رتبه بندی کنند، محاسبه می شود. سالانه بیش از 500000 مصرف‌کننده برای این شاخص مورد پرسش قرار می‌گیرند که رضایت مشتری را با بیش از 400 شرکت در 47 صنعت ارزیابی می‌کند. شاخص رضایت مشتری آمریکایی چهار سطح از شاخص ها یا امتیازها را ایجاد می کند – یک امتیاز رضایت مشتری ملی، 10 امتیاز بخش اقتصادی، 47 امتیاز صنعت و نیز امتیازاتی برای شرکت ها و سازمان های دولتی. ACSI یک شاخص مهم عملکرد اقتصادی، برای افراد، شرکت ها و همچنین اقتصاد کلان است.

شاخص رضایت مشتری آمریکایی یا American Customer Satisfaction Index چیست؟ بیشتر بخوانید »

تجارت الکترونیکی

نکات کلیدی در پایان فرایند خرید از وب سایت

در پایان فرایند خرید، هزینه سفارش محاسبه می شود. مواردی مهم در این مرحله، قیمت کالا یا خدمات، هزینه حمل و نحوه پرداخت می باشد.

نکات کلیدی در پایان فرایند خرید از وب سایت بیشتر بخوانید »

تامین محتوا

اهمیت تامین محتوا در طراحی و توسعه وب سایت

یکی از بخش های بسیار مهم در توسعه وب سایت قسمت تامین محتوا می باشد. در واقع نیروی محرک توسعه وب سایت یا به عبارت دیگر زنده بودن وب سایت بر مبنای محتوایاتی است که توسط این بخش تامین می شود. هرچه این محتوا تازه تر، یکتا تر و غنی تر باشد، بازخورد بهتری برای وب سایت شما خواهد داشت. یعنی در واقع SEO سایت شما در وضعیت بهتری خواهد بود و در جستجوهای انجام شده توسط موتورهای جستجو در صفحات اولیه و در مکان های بالاتری قرار خواهید گرفت.

اهمیت تامین محتوا در طراحی و توسعه وب سایت بیشتر بخوانید »

Website design team

الزامات اولیه اساسی در طراحی و توسعه وب سایت

در این قسمت می خواهیم به قدم هایی اشاره کنیم که نیاز است در مقام شرکت یا شخصی که نیاز دارد وب سایت داشته باشد یا حتی در مقام شرکت یا شخصی که وب سایت برای دیگران طراحی می کند، برداشته شود. هدف کلی از ایجاد وب سایت را شفاف و صریح مشخص کنید. تیمی جهت پیشبرد امور سایت تشکیل دهید.

الزامات اولیه اساسی در طراحی و توسعه وب سایت بیشتر بخوانید »

سیر تحول طراحی و توسعه وب سایت

در روزگاری زندگی می کنیم که فضای مجازی در رقابت تنگاتنگی با فضای واقعی، برای دریافت توجه بیشتر از طرف انسان قرار دارد. انواع ابزارها و محیط ها طراحی شده اند تا به نوعی انسان را از فضای واقعی دور کنند. بحث این نوشته در خصوص مزایا یا معایب فضای مجازی نیست. در این نوشتار بیشتر می خواهیم در خصوص یکی از ابزارهای فضای مجازی به نام وب سایت صحبت کنیم. چرا می گویم یکی از ابزارها؟ چون ابزارهای دیگری نظیر App های تلفن همراه، نرم افزارهای مبتنی بر شبکه اینترنت یا وسایلی مبتنی بر بکه اینترنت (برای مثال ساختمان ها و سیستم های هوشمند) نیز وجود دارند. تمام ابزارها بر بستر اینترنت فعالیت می کنند و بسته به محیط و کاربری مخاطب خاص خود را دریافت می کنند. هرچه مخاطب زمان بیشتری در ابزار صرف کند، آن ابزار در کسب و کار موفق تر بوده و با روش های مختلف می تواند منافع مادی بیشتری برای صاحبان خود به ارمغان بیاورد.

سیر تحول طراحی و توسعه وب سایت بیشتر بخوانید »